Sekcja Wolontariatu Sekcja Redakcyjna Drużyna Harcerska Sekcja Geograficzna O szkole

Drużyna Harcerska

Opiekun Drużyny Harcerskiej - Ewa Grzywacz

***W dniu 5.10.2010 drużyna harcerska "Ostoja" była zaproszona do Pałacu na spotkanie różnych organizacji z Wojewodą Mazowieckim.Wychowanki były bardzo mile zaskoczone że właśnie je wyróżnił Wojewoda wręczył dyplom okazjonalny za akcję 'Powódź 2010" w Słubicach,złożył wpis do kroniki harcerskiej zrobiłyśmy wspólne pamiątkowe zdjęcia, był poczęstunek i miłe wspomnienia z przyjaciółmi którzy również brali udział w akcji.Harcerki odwiedziły również składnicę harcerską, były na pysznych pączkach u Bliklego, odwiedziły Pałac Prezydencki gdzie niedawno pełniły wartę i pomagały w "Akcji ofiar pod Smoleńskiem" byłyśmy również przy grobie nieznanego Żołnierza, w parku Saskim i powróciłyśmy szczęśliwe do Załuskowa.

***Drużyna harcerska z naszego ośrodka wraz z wychowawcami Ewą Grzywacz, Sylwią Kobylińską i Mariuszem Znykiem odwiedziła Gimnazjum w Iłowie. Dziewczęta odegrały przedstawienie o tematyce przemocy w szkole i związanych z tym konsekwencjach. Był skład sędziowski, ława przysięgłych - złożona z wybranej z widowni młodzieży oraz policjant. Zebrani uczniowie z zaciekawieniem a miejscami nawet z przerażeniem obserwowali całe przedstawienie.

Druga część wizyty - po południu, skierowana była do rodziców iłowskich dzieci. Wychowanki MOW-u wykonały przedstawienie w którym tematem przewodnim były środki odużające, popularne wśród młodzieży a zarazem bardzo niebezpieczne - dopalacze.

Na koniec głos zabrał pan Dyrektor, który serdecznie podziękował załuskowskim młodym aktorom oraz zaprosił na kolejne występy.

***Dziś nasze harcerki wzięły udział w wielkim kiermaszu przedświątecznym, który odbył się w Państwowej Szkole Muzycznej w Sochaczewie. Na sprzedaż poszły karty świąteczne, stroiki oraz wszystkie ozdoby choinkowe które wychowanki wykonały w ramach zajęć manualnych w pracowni plastycznej pod kierunkiem pani Ewy Jasińskiej.

***120 tys. wolontariuszy Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy rozpoczęło dzisiaj doroczną zbiórkę pieniędzy na rzecz chorych dzieci.

W ramach XIX Finału WOŚP zbierane są pieniądze przede wszystkim na sprzęt do diagnozowania i leczenia dzieci z chorobami nerek i układ moczowego. Na potrzeby nefrologii Orkiestra grała już 11 lat temu. W ubiegłym roku zebrano natomiast ponad 42,8 mln zł na rzecz dzieci z chorobami onkologicznymi.

Oficjalnie tegoroczny Finał ruszył 320 m pod ziemią - w zabytkowej kopalni "Guido" w Zabrzu, z której wyrobisk wyjechał na powierzchnię pomysłodawca Orkiestry, Jurek Owsiak. Górniczy szyb, w którym jechał, można symbolicznie licytować na jednej z blisko 28 tys. aukcji na rzecz WOŚP.

Również nasze harcerki w dniu dzisiejszym ruszyły skoro świt za zbiórką pieniążków. Wraz z drużynową p. Ewą Grzywacz udały się do pobliskiego Iłowa, gdzie wraz z młodzieżą z miejscowego gimnazjum kwestowały w najbardziej uczęszczanych miejscach.