Nawigacja

  • PROJEKT LADY XS „Wiosenny manicure”.

    PROJEKT LADY XS „Wiosenny manicure”.

           W dniu 31.05.2020r. w ramach naszej innowacji przeprowadzono zajęcia kosmetyczne pt. „Wiosenny manicure”. Dziewczęta, które interesują się i pragną się szkolić w dziedzinie zabiegów kosmetycznych dłoni i paznokci oraz stóp z pewnością  znalazły cos dla siebie. Dzięki zajęciom, które poprowadziła p. Izabela Durka dziewczęta miały możliwość zgłębienia wiedzy na temat profesjonalnego wykonywania zabiegów manicure klasycznego i biologicznego. Wychowanki zapoznały się również  z profilaktyką zapobiegania chorób oraz defektów skórnych.

              W tym dniu przeprowadzono również co miesięczny plebiscyt „DAMA MIESIĄCA”, czyli wybór wychowanki wyróżniającej się kulturą osobistą oraz przestrzegającej zasad savoir-vivre.

                                                                                                                    Autorzy innowacji
     

  • PROJEKT LADY XS

    PROJEKT LADY XS

        „Kulturę wybieram więc stosownie się ubieram”- tak zatytułowano pokaz mody, który odbył się  w naszym Ośrodku w dniu 30.05.2019r.

        Dziewczęta musiały zmierzyć się z zadaniem polegającym na zaprezentowaniu stroju do wylosowanej wcześniej okoliczności: strój szkolny, imieniny u Cioci, przyjęcie weselne, rozmowa kwalifikacyjna o prace, dyskoteka, wyjście do Teatru.

         Modelki przechadzały się po wybiegu niemal, jak profesjonalistki, a w tym czasie stylistki opisywały główne zamierzenia i elementy stylizacji.

        Uczestniczki bardzo zaangażowały się w pokaz mody i wykazały się niesamowitą pomysłowością i wyczuciem stylów.  Stosowność stroju, makijażu oraz fryzury do wylosowanej okoliczności oceniało specjalnie powołane Jury.

    I miejsce zajęła grupa VI

    II miejsce zajęła grupa III

    III miejsce zajęła grupa II

         Ponownie starałyśmy się uświadomić dziewczętom, jak ważne jest właściwe zachowanie i w jaki sposób oddziałuje ono na nasze relacje z otoczeniem oraz dowieść w jakim stopniu znajomość zasad kultury pomaga i ułatwia życie, przełamuje niepewność, pomaga odnaleźć się w wielu sytuacjach. 

     

    Opiekunowie innowacji

  • ŚWIĘTO PLACÓWKI

    ŚWIĘTO PLACÓWKI

        Ubywa czasu – przybywa doświadczeń i wspomnień…..

          28 maja 2020r. Młodzieżowy Ośrodek Wychowawczy „Dom na Szlaku” im. gen. Tadeusza Kutrzeby w Załuskowie obchodził swoje Święto. O godzinie 11:00 społeczność Ośrodka uczestniczyła w uroczystej akademii  zatytułowanej „Moja mała Ojczyzna”. Wychowanki nawiązały do postaci naszego Patrona zdolnego i wykształconego oficera Tadeusza Kutrzeby. Przedstawiono również zarys historii naszej placówki. Podczas prezentacji multimedialnej mogliśmy przypomnieć sobie istotne wydarzenia z ubiegłych lat. Dziewczęta podczas występu próbowały przekazać bardzo ważne treści, dotyczące ojczyzny, swojego miejsca na ziemi oraz ważnego punktu na mapie jakim jest Młodzieżowy Ośrodek Wychowawczy „Dom na Szlaku” w Załuskowie. Podkreśliły również potrzebę nauki, osiągania sukcesów na miarę swoich możliwości i takiego postępowania, by nie zawieść zaufania rodziców, nauczycieli i wychowawców.

            Po przemówieniu Pani Dyrektor delegacja w asyście harcerzy, Pocztu Sztandarowego złożyła kwiaty pod tablicą upamiętniającą naszego Patrona gen. Tadeusza Kutrzebę.

    Ostatnim punktem programu był uroczysty poczęstunek.

    J. Ziółkowska

    A. Stenborowska

    M. Jankowski

  • Tydzień Unii Europejskiej

    Tydzień Unii Europejskiej

    W ramach obchodów Tygodnia Unii Europejskiej wychowanki MOW w Załuskowie uczestniczyły w zajęciach o tematyce europejskiej. Celem działań było poszerzanie wiedzy wychowanek na temat krajów członkowskich Unii Europejskiej, ich kultury i obyczajów.

                Dziewczęta wykonały oraz przedstawiły prezentacje multimedialne pt. „Kraje członkowskie Unii Europejskiej” oraz „Brexit”. Zorganizowany został konkurs wiedzy o Europie. I miejsce zajęła Wiktoria Najman, II – Natalia Rytlewska, III – Amelia Żak. Laureatki konkursu otrzymały atrakcyjne nagrody. Ponadto wychowanki pod kierunkiem p. Martyny Załugi i p. Renaty Załugi przygotowały przedstawienie w języku angielskim pt. „Cinderella” (Kopciuszek).

    Żaneta Kamińska

    Martyna Załuga

  • Szkolny Turniej Tenisa Stołowego

    Szkolny Turniej Tenisa Stołowego

    W dniu 30 04 2020 r. w naszej placówce odbył się  Turniej Tenisa Stołowego.   Miał on na celu popularyzację tej dyscypliny sportowej wśród naszych wychowanek. Pierwszym etapem turnieju były eliminacje klasowe. Po dwie najlepsze zawodniczki , z każdej klasy przeszły do następnej rundy.

    Uczestniczki turnieju zostały  rozlosowane do dwóch grup, z których do finałów awansowały po dwie zawodniczki:

    W pojedynku o trzecie miejsce w turnieju spotkały się Alicja Kubiak i Laura Dahm. Po  zaciętej walce wygrała Laura Dahm 2;0. W finale zmierzyły się Klaudia Laciborowska i Angelika Lesik.

    Wyniki:

    I miejsce – Klaudia Laciborowska

    II miejsce – Angelika Lesik

    III miejsce – Laura Dahm

    Zawody wzbudziły wiele pozytywnych emocji sportowych.

                                                                                

                                                                                     Izabela Szczechowicz – Kasza

  • AKCJA „ŻONKILE”

    AKCJA „ŻONKILE”

    Jak co roku, Młodzieżowy Ośrodek Wychowawczy w Załuskowie włączył się w obchody rocznicy Powstania w Getcie Warszawskim, organizowane przez Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN w Warszawie, tzw. Akcję „ŻONKILE”.

    Nazwa akcji związana jest z kwiatami- żonkilami, symbolizującymi pamięć, nadzieję i szacunek, które ostatni przywódca Żydowskiej Organizacji Bojowej ŻOB-Marek Edelman, otrzymywał od anonimowej osoby. Co roku składał on bukiet żółtych kwiatów pod pomnikiem bohaterów Powstania w Getcie Warszawskim, aż do roku 2009, kiedy odszedł. Tradycję przejęło Muzeum POLIN, którego wolontariusze w rocznicę wybuchu powstania - 19.04. rozdają tysiące papierowych żonkili na ulicach miast w Polsce i zagranicą. W tym roku, akcja przebiegała w odmiennej formie. W związku z panująca epidemia COVID-19, wszelkie działania zostały przeprowadzone online, a Muzeum POLIN zamieściło na swojej stronie internetowej szereg informacji i ciekawych materiałów dotyczących obchodów 77 rocznicy wybuchu powstania.

    Nasze wychowanki, włączając się w akcję, wykonały samodzielnie papierowe żonkile, które podczas uroczystego apelu przypominającego trud walki i poświęcenie członków ŻOB,  rozdały wszystkim dziewczętom oraz kadrze pedagogicznej. W ramach akcji wykonano również tematyczną gazetkę poświęconą Powstaniu w Getcie Warszawskim.

    Zapraszamy do obejrzenia materiałów poświęconych rocznicy wybuchu Powstania w Getcie Warszawskim - największego zbrojnego zrywu Żydów podczas II wojny światowej, a zarazem pierwszego powstania miejskiego w okupowanej Europie, na stronie Muzeum POLIN w Warszawie.

     

    E. Żabka 

    I. Kubiak

     

  • Spotkanie z "RYMcerzami"

    Spotkanie z "RYMcerzami"

    27.04.2020r. wychowanki Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego „Dom Na Szlaku” w Załuskowie, zdalnie wzięły udział w  Projekcie Profilaktycznym ‘Nie Zmarnuj Swojego Życia”. Projekt skierowany dla młodzieży, prowadził Zespół RYMcerze, pod Honorowym Patronatem Rzecznika Praw Dziecka i Mazowieckiego Kuratora Oświaty.

    Zespół RYMcerze tworzą dwaj przyjaciele Łukasz Bęś ( pseud. Bęsiu) i Jonatan Blank (pseud. DJ Jonas), którzy  mają wieloletnie doświadczenie w prowadzeniu spotkań, dzieleniu się swoim świadectwem życia oraz graniu koncertów w kraju i zagranicą. Gatunek muzyczny jakim jest Rap jest obecnie najmodniejszą formą muzyczną polskiej młodzieży, która zna na pamięć wszystkie, często bardzo rozbudowane,  teksty znanych wokalistów.

    Podczas spotkania przedstawiono profilaktykę w przesłaniu, opartą na własnych historiach walki z nałogami oraz twórczości muzycznej.

    Istotne treści i forma przekazu, trafiająca do młodego odbiorcy pobudziły samoświadomość naszych wychowanek w zakresie problemów oraz ich skutków, a także zmusiły do refleksji nad sensem życia i odpowiedzialnych wyborów. Nasze wychowanki aktywnie uczestniczyły w spotkaniu na żywo, odpowiadały na pytania oraz zaprezentowały własną twórczość muzyczną. Było to niewątpliwie zasługą otwartości prowadzących oraz ich umiejętnością posługiwania się językiem młodzieżowym.  

    Rzadko się zdarza, żeby wychowanki z takim zainteresowaniem uczestniczyły w kolejnej prelekcji z cyklu profilaktyki. Była to świetna alternatywa konwencjonalnych zajęć profilaktycznych.

     

    Agnieszka Domagała

  • Dzień Ziemi

    Dzień Ziemi

    23 kwietnia 2020 r. wychowanki  MOW w  Załuskowie obchodziły Dzień Ziemi.  Uczennice klasy IB LO przygotowały referat pt. ,,Dzień Ziemi – 12 małych kroków, dzięki którym możemy zmienić świat”.  Wykonały i przedstawiły prezentację multimedialną pt. ,,Działanie na rzecz klimatu”. Wymieniły ,, Najważniejsze dni dla ekologów”, choć podkreśliły, że o środowisko musimy dbać cały rok. Były też konkursy międzyklasowe: krzyżówki ekologiczne, kalambury oraz konkurs karaoke piosenek o przyrodzie i wiersz napisany przez uczennicę klasy VIIIA specjalnie na  Święto Ziemi.

    Na koniec podsumowano wyniki i wręczono nagrody. W Konkursie wiedzy ekologicznej, który odbył się poprzedniego dnia, 22 kwietnia I miejsce zajęła Klaudia Krajewska, II- Amelia Zak,  III – Aleksandra Płusa. W konkursie plastycznym na najładniejszy plakat ph. ,,Dzień Ziemi”, I miejsce przyznano Patrycji Rachuba , II – Dominice Marek i III – Patrycji Zatońskiej. Zwycięzcom gratulujemy.

    Obchody Dnia Ziemi w 2020 roku chociaż z powodu światowej pandemii  koronawirusa, musiały przenieść się do świata online, to cel pozostaje ten sam: zmobilizować świat do podjęcia działań w celu ochrony wspólnego domu całej ludzkości- planety Ziemi. Dzień Ziemi musimy celebrować każdego dnia, ponieważ nie mamy już czasu , aby obchodzić go tylko raz do roku.

                                                                                               Krystyna Wojnowska- Łysio

          

  • PODZIĘKOWANIE

    PODZIĘKOWANIE

    Dyrektor oraz cała społeczność Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego w Załuskowie, serdecznie dziękuje Pani Renacie Bartosiak za nieodpłatne przekazanie maseczek ochronnych.

  • Życzenia Świąteczne

  • PROCEDURA POSTĘPOWANIA W SPRAWIE DZIAŁAŃ OCHRONNYCH PRZED ZAKAŻENIEM KORONAWIRUSEM COVID-19

    POSTANOWIENIA WSTĘPNE

    1. Procedura wdrażana jest w związku z zachorowaniami na choroby zakaźne oraz wzrostem liczby zachorowań.
    2. Celem procedury jest ograniczenie możliwości zakażenia wychowanków lub pracowników ośrodka oraz zwiększanie ich bezpieczeństwa.
    3. Procedurę wprowadza się do czasu ustąpienia zagrożenia i jej odwołania.

    ZADANIA OGÓLNE I PROFILAKTYKA

    1. Zobowiązuje się wszystkich pracowników do stosowania się do zaleceń i rekomendacji Głównego Inspektora Sanitarnego, Ministra Zdrowia oraz podległych im służb i podmiotów, a także do szczegółowych zaleceń organu prowadzącego.
    2. Pracowników sprawujących opiekę nad wychowankami zobowiązuje się do wdrażania i nadzoru nad stosowaniem powyższych zaleceń przez wychowanki.
    3. Wprowadza się doraźne zwiększenie zaopatrzenia w podstawowe  środki ochrony osobistej, środki higieny i środki dezynfekcyjne.
    4. Zobowiązuję wszystkich pracowników do przekazywania Dyrektorowi Ośrodka, informacji od pracowników w sprawie przypadków objęcia kwarantanną lub przypadków zakażenia za pomocą wiadomości SMS lub telefonicznie.
    5. Zobowiązuję wszystkich pracowników do pozostawania w stałym kontakcie telefonicznym oraz niezwłocznego udzielania niezbędnych informacji drogą wiadomości SMS lub pocztą e-mail.

     ORGANIZACJA PRACY

    1. Zobowiązuje wszystkich pracowników do korzystania w codziennych kontaktach w maksymalnym stopniu z drogi telefonicznej lub  w inny zdalny sposób.
    2. Wprowadza się bieżącą dezynfekcje miejsc i przedmiotów oraz pomieszczeń używanych przez wiele osób.

     OBIEG KORESPONDENCJI I ZAOPATRZENIE

    1. Zobowiązuje osoby odpowiedzialne za odbiór korespondencji do stosowania szczególnej ostrożności, używając rękawiczek jednorazowych i dezynfekcji paczek.
    2. Zobowiązuje wszystkich pracowników do wymiany dokumentacji wewnętrznej zachowując szczególne środki ostrożności.
    3. Wprowadza się ograniczenie realizacji zaopatrzenia do stałych dostawców , ograniczonej częstotliwości,  przy zachowaniu zasad higieny.

    WEJŚCIA NA TEREN OŚRODKA

    1. Pracownicy służb (policja, straż, lekarze ) mogą wejść na teren  Ośrodka zachowując szczególne środki ostrożności.
    2. Wprowadza się zakaz wstępu na teren placówki osób niebędących pracownikami Ośrodka.
    3. Zobowiązuje się wychowawców do przeprowadzania kontroli temperatury termometrem bezdotykowym wszystkich nowych wychowanek.

    ODWIEDZINY WYCHOWANEK

    1. Wprowadza się czasowe wstrzymanie odwiedzin wychowanek.

    ORGANIZACJA ZAJĘĆ I PRZEPUSTKI

    1. Wprowadza się czasowe  wstrzymanie udzielania nagród w postaci uczestniczenia wychowanek w zajęciach organizowanych poza   Ośrodkiem ( wycieczki, konkursy, wolontariat, projekty realizowane poza Ośrodkiem itp.)
    2. Wychowanki, które otrzymały zgodę mogą wyjechać do domu rodzinnego pod opieką rodziców/ prawnych opiekunów, własnym transportem.
    3. Rodzice zobowiązani są do podpisania oświadczenia  o podjęciu odpowiedzialności za zdrowie, bezpieczeństwo , zachowanie swojego dziecka, jak i dopilnowanie dostosowania się do obecnych przepisów  pod groźbą kar finansowych.
  • PROCEDURY POSTĘPOWANIA W PRZYPADKU URLOPOWAŃ I TERMINOWYCH POWRÓTÓW Z URLOPOWAŃ WYCHOWANEK W OKRESIE ROZPRZESTRZENIANIA SIĘ KORONAWIRUSA COVID-19

     

    W związku z koniecznością zapewnienia bezpieczeństwa wychowankom, kadrze pedagogicznej                                                               i niepedagogicznej Ośrodka należy:

    • ograniczyć do minimum udzielania urlopowań,
    • w przypadku udzielenia urlopowania  przeanalizować każdy przypadek indywidualnie (zbadać sytuację domową wychowanki) tak aby zminimalizować zagrożenie,
    • uzgodnić urlopowanie z rodzicem lub opiekunem prawnym (wychowanka musi zostać odebrana z placówki osobiście przez rodziców lub opiekunów prawnych ),
    • zobowiązuje się rodziców  i opiekunów prawnych  do dopilnowania  by  dziecko pozostawało w domu / oświadczenie rodzica załącznik nr 1,
    • rodzic lub opiekun prawny powinien po wychowankę przyjechać prywatnym środkiem transportu (samochód osobowy), jak i odwieźć dziecko po zakończonym urlopowaniu do placówki / załącznik nr 1,
    • podczas odbioru dziecka z placówki, wychowawca odprowadza wychowankę do bramy wjazdowej i przekazuje rodzicowi. Rodzic zobowiązany jest natomiast  do podpisania oświadczeń przekazanych przez wychowawcę,
    • zabrania się samodzielnych wyjazdów oraz powrotów wychowanek i przemieszczania się  grupowego  młodzieży środkami transportu publicznego,
    • w przypadku objawów chorobowych u dziecka rodzic i opiekun prawny, zobowiązany jest zapewnić dziecku odpowiednie warunki do wyzdrowienia i po przebytej kwarantannie dowieźć osobiście dziecko do placówki.

    Załącznik nr 1

    Oświadczenie rodzica/ opiekuna prawnego

     

      W związku z panującą epidemią koronawirusa, jako rodzic/ opiekun prawny

    córki ………………………………………      podejmuję się całkowitej za nią odpowiedzialności podczas pobytu na przepustce w domu rodzinnym lub innym miejscu i zobowiązuję się do przestrzegania następujących zaleceń:

     

    1. dbania o zdrowie dziecka / spożywanie właściwych posiłków oraz płynów/;

    2. kontrolę zachowania odpowiedniej higieny dziecka / prawidłowe i częste mycie rąk, przypominanie o unikaniu bezpośredniego dotykania różnych przedmiotów w miejscach publicznych, odkażania różnych powierzchni tj. telefony, blaty, klamki/;

    3. kontrolę unikania skupisk ludzi / place zabaw, siłownie plenerowe itp./;

    4. Śledzenie tylko rzetelnych informacji nt. epidemii z ograniczeniem informacji przekazywanych w mediach społecznościowych i serwisach plotkarskich oraz nakłanianie również do tego dziecka;

    5. kontrolę unikania spotkań towarzyskich w celu eliminacji ryzyka zagrożenia;

    6. dobre wykorzystanie czasu spędzonego w domu poprzez wzmacnianie więzi  z dzieckiem.

                 Oświadczam jednocześnie, że zapewnię mojemu dziecku podróż z Ośrodka do domu  i z powrotem samochodem prywatnym, a nie środkami komunikacji publicznej.

    Posiadam środki finansowe na utrzymanie dziecka w domu rodzinnym podczas przepustki oraz na pokrycie kosztów dowiezienia do Ośrodka.

     

     

    ………………………................                                                                        ………………………….............

    /miejscowość, data/                                                                                              /czytelny podpis rodzica/

  • PROCEDURY POSTĘPOWANIA W PRZYPADKU PRZYJĘCIA NOWOPRZYBYŁYCH WYCHOWANEK, NIETERMINOWYCH POWROTÓW Z URLOPOWAŃ I UCIECZEK DO PLACÓWKI W OKRESIE ROZPRZESTRZENIANIA SIĘ KORONAWIRUSA COVID-19

     

    Zgodnie z wytycznymi Ministerstwa Edukacji Narodowej - Departamentu Wychowania i Kształcenia Integracyjnego zaleca się:

    1. izolowanie wychowanek przyjętych do placówki (nowoprzybyłych, z nieterminowych powrotów oraz ucieczek)  przez okres co najmniej 7 dni,
    2. stałe monitorowanie stanu zdrowia przez wychowawcę  grupy do której przydzielone jest dziecko lub osoby oddelegowanej przez dyrektora w czasie zajęć szkolnych ( podczas tych czynności stosowanie standardowej procedury zalecanej przez Głównego Inspektora Sanitarnego),
    3. w przypadku braku pokoi w których kwarantanna powinna się odbywać możliwe jest czasowe zwiększenie liczby wychowanek w pokojach mieszkalnych, aby pozyskać dodatkowe pomieszczenia,
    4. w przypadku pojawienia się osoby zarażonej placówka oraz wszystkie wychowanki powinny zostać poddane 14 dniowej kwarantannie. Niedopuszczalne jest  urlopowanie w tym okresie wychowanek do domów rodzinnych, bowiem jest to działanie sprzeczne z obowiązującym prawem,
    5. w przypadku gdy doprowadzona z ucieczki, nieterminowego powrotu lub nowoprzybyła  wychowanka  oświadcza, że : 
    • cierpi na schorzenia wymagające stałego lub okresowego leczenia, którego przerwanie powodowałoby zagrożenie życia lub zdrowia,
    • żąda przeprowadzenia badania lekarskiego lub posiada widoczne obrażenia ciała niewskazujące na stan nagłego zagrożenia zdrowotnego,
    • a także, gdy z posiadanych przez Policję informacji lub
    • z okoliczności zatrzymania wynika, że osoba zatrzymana jest m.in. chora zakaźnie, ma zaburzenia psychiczne lub jest po spożyciu alkoholu lub innych środków powinna zostać poddana badaniu lekarskiemu.
  • Drodzy uczniowie!

    Drodzy uczniowie!

    W związku z sytuacją występowania koronawirusa w Polsce, a także mając na uwadze wprowadzenie nowych zasad bezpieczeństwa, w tym ograniczenia w przemieszczaniu się, Mazowiecka Policja w trosce o Wasze bezpieczeństwo apeluje o stosowanie się do zaleceń. Bardzo istotne jest, abyście w tym trudnym dla Wszystkich okresie zaniechali kontaktów bezpośrednich z rówieśnikami, unikali miejsc publicznych oraz pozostali w domach. Respektowanie zasad przez wszystkich pozwoli uniknąć ryzyka zarażenia, nie tylko Was, ale i Waszych bliskich.

    Mazowiecka Policja

  • Szanowni Rodzice i Opiekunowie!

    Szanowni Rodzice i Opiekunowie!

    W związku z sytuacją występowania koronawirusaw Polsce, a także mając na uwadze wprowadzenie nowych zasad bezpieczeństwa, w tym ograniczenia w przemieszczaniu się, Mazowiecka Policja w trosce o bezpieczeństwo dzieci i młodzieży apeluje o wzmożenie nadzoru nad pociechami. W tym trudnym dla wszystkich okresie, szczególnie istotne jest, aby respektować ustanowione zasady, a dzieci i młodzież uczulić na konieczność zaniechania kontaktów bezpośrednich z rówieśnikami, unikanie miejsc publicznych oraz pozostanie w domach. Respektowanie zasad przez wszystkich pozwoli uniknąć ryzyka zarażenia Państwa i Waszych bliskich.

    Mazowiecka Policja

  • INFORMACJA

    W związku z rozprzestrzenianiem się korona wirusa COVID-19 Ministerstwo Edukacji Narodowej zaleca wprowadzenie odpowiednich działań mających na celu ograniczenie epidemii.

    W związku z powyższym w dniach od 12 marca do odwołania, w Młodzieżowym Ośrodku Wychowawczym w Załuskowie wstrzymuje się wyjazdy na urlopowania oraz wizyty osób odwiedzających. Zasady te mają na celu ograniczenie kontaktów  do minimum, a tym samym ograniczenie przenoszenia wirusa. Powyższe ograniczenia wprowadza się w celu zapewnienia bezpieczeństwa wychowankom i pracownikom ośrodka.

    Na czas ograniczenia odwiedzin wydłuża się czas korzystania z telefonów komórkowych:

    - w dzień powszedni o 30 minut;

    - w dni wolne od nauki o 1 godzinę.

    Osoby bez możliwości korzystania z własnych telefonów komórkowych, mogą korzystać z telefonu ośrodkowego pod nadzorem wychowawcy, psychologa, pedagoga.

     

    Przypominamy również o przestrzeganiu zasad higieny:

    - częstym myciu rąk;

    - zakrywaniu ust i nosa podczas kichania i kasłania;

    - zachowania co najmniej metrowego odstępu od osób, które kaszlą bądź kichają.

     

    Dyrekcja Młodziezowego Ośrodka Wychowawczego w Załuskowie.

  • PROJEKT LADY XS

    PROJEKT LADY XS

          Od lutego 2020r. równolegle z innowacją pedagogiczną „Projekt Lady XS” przystąpiliśmy do konkursu pt. „Szkoła dobrego wychowania” zorganizowanego przez Studium Prawa Europejskiego w Warszawie. Szkoły i placówki, które wykonają zadania przewidziane regulaminem konkursu, otrzymają certyfikaty „Szkoły dobrego wychowania”.

        W dniu 21.03.2020r. w ramach tej inicjatywy przeprowadzono debatę na temat savoir-vivre. Następnie dziewczęta w swoich grupach wychowawczych opracowały zasady Dobrego Wychowania. Wybrani liderzy grup na podstawie opracowanych zasad sporządzili wspólnie Szkolną Kartę Zasad Dobrego Wychowania.

         W tym dniu przeprowadzono również konkurs wiedzy pt. „Mistrz savoir-vivre” . W konkursie wzięły udział wszystkie wychowanki. Dziewczęta wykazały się zaangażowaniem oraz odpowiedzialnym podejściem do otrzymanego zadania. Największą ilość punktów otrzymała grupa III, uzyskując tym samym tytuł „Mistrza savoir – vivre”. Dużym zaangażowaniem oraz wiedzą wykazały się również dziewczęta z grupy V oraz z grupy IV. Zwycięzcą gratulujemy.

    Autorzy innowacji „Projekt Lady XS”.

  • WITAJ WIOSNO!

    WITAJ WIOSNO!

         20 marca dziewczęta z MOW w Załuskowie obchodziły Pierwszy Dzień Wiosny. 20 marca, nazywany przez wielu Dniem Wagarowicza, nie upłynął naszym dzieciom na wagarowaniu, lecz między innymi na wielu konkursach i grach sportowych przeprowadzonych w placówce.

         Naszą wiosenną zabawę rozpoczęliśmy od międzyklasowego konkursu plastycznego na najładniejszą Marzannę. Aby tradycji stało się zadość, dziewczęta w barwnym korowodzie wyruszyły, by spalić Marzannę. Potem przyszedł czas na gry i zabawy, a następnie popisy talentów. Punktem kulminacyjnym było wręczenie nagród za udział w zabawie. W czasie rozgrywek panowała wspaniała atmosfera, uczennice pięknie się bawiły i rywalizowały ze sobą. Wszystkim klasom dziękujemy za zaangażowanie i wspólną zabawę, a zwycięzcom gratulujemy!

    Ż. Kamińska

    M. Włodarczyk

  • Dzień Matematyki.

    Dzień Matematyki.

    12 marca  2020 r. w naszej szkole  obchodziliśmy Dzień Matematyki. Do obchodów uczennice przygotowywały się dużo wcześniej, wykonały gazetkę  na korytarzu szkolnym  i   pomoce dydaktyczne.  Święto matematyki rozpoczęliśmy konkurencjami  sportowo – matematycznymi. Następnie wybrane wychowanki przeprowadziły grę ,, Skojarzenia matematyczne”. Odbyły  się liczne międzyklasowe konkursy matematyczne. Uczennice przedstawiły figury geometryczne  opatrzone  humorystycznym  komentarzem. Każda klasa wykonała plakat promujący matematykę. Na koniec podsumowano wyniki konkursów. Dziewczęta chętnie uczestniczyły we wszystkich grach i konkursach, było dużo śmiechu i zabawy . Był to dzień bardzo aktywny i wesoły.  Okazało się ,że matematyka może być przyjemna i sprawiać radość.

                                                                            Krystyna Wojnowska – Łysio

                                                                             Renata Załuga

  • Z WIZYTĄ W TEATRZE

    Z WIZYTĄ W TEATRZE

    10 marca uczennice naszej szkoły wyjechały do Teatru Dramatycznego w Płocku na spektakl pt.,, Tajemniczy ogród’’. W czasie dwugodzinnego przedstawienia dziewczęta śledziły losy bohaterów i ich wielką przemianę. Mary Lennox i Colin Craven zmieniają się dzięki temu niezwykłemu, tajemniczemu  miejscu , ale przede wszystkim dzięki ludziom , których spotykają. Ich przyjaźń pomaga im otworzyć się na drugiego człowieka. Wiara w  miłość i przyjaźń  otwiera nie tylko drzwi do ogrodu, ale także  drzwi do ludzkich serc.

    Ta mądra i barwna sztuka bardzo  spodobała się naszym  wychowankom  i pokazała , że w dobie wszechobecnych multimediów – teatr  potrafi   zachwycić i przyciągnąć  młodych widzów.

    Urszula Olkiewicz

    Marianna Włodarczyk

strona:

Aktualności

Kontakt

  • Młodzieżowy Ośrodek Wychowawczy "Dom na Szlaku" im. gen. Tadeusza Kutrzeby w Załuskowie
    Załusków 8
    96-521 Brzozów
    pow. sochaczewski
    woj. mazowieckie
  • 24 277 46 15