Nawigacja

  • Policja w Załuskowie

    W dniu 14 marca 2012r. Młodzieżowy Ośrodek Wychowawczy w Załuskowie odwiedziła Policja. Spokojnie! Dziewczęta nic złego nie zrobiły.

    Kompetentne i miłe Panie z Wydziału Prewencji Komendy Powiatowej Policji w Sochaczewie przeprowadziły wśród naszych wychowanek pogadankę połączoną z prezentacją multimedialną na temat zagrożeń wynikających z zażywania narkotyków. Dziewczęta z uwagą wysłuchały policyjnych porad, zadawały pytania. Ciekawość wśród nich wzbudziły krótkie filmy o narkomanach oraz opowieści z ,,życia wzięte". Na zakończenie spotkania wszystkie słuchaczki otrzymały specjalnie przygotowane materiały edukacyjno-informacyjne.

    Dyrekcja i pracownicy Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego w Załuskowie Dziękują Policji z KPP w Sochaczewie za współpracę.

  • Lekcje to nie tylko szkoła…

    Kolejny raz 6 marca 2012r. grupa dziewcząt z Mow –u w Załuskowie miała okazję odbyć lekcję języka polskiego poza murami szkoły. Również i tym razem, pod opieką Pań Uli i Marysi, wyruszyły do stolicy, by poznać tajniki pracy w Polskim Radiu oraz Telewizji. Zgodnie z programem wycieczki najpierw dziewczęta zwiedziły PR przy ul. Niepodległości. Dzięki uprzejmości dziennikarzy obserwowały emitowaną na żywo w programie I audycję „Cztery Pory Roku”, którą tego dnia prowadziła znana wszystkim, nie tylko z radia, prezenterka p. Marta Kielczyk, serwis informacyjny p. Andrzej Klawiado, a blok „Radio Kierowców” p. Edyta Woźniak. Poznały też muzycznego dziennikarza radiowego p. Pawła Sztompke. Później zobaczyły jak powstaje nagranie w studiu 4, a na koniec nagrały własną profesjonalną audycję, w równie profesjonalnym studiu radiowym. Po śniadaniu, jeszcze na parkingu przed gmachem PR, przemieściły się do gmachu telewizji na ul. Woronicza. Tutaj zwiedziły studia telewizyjne, z których emitowane są na żywo wydarzenia sportowe, program „Pytanie na Śniadanie” oraz  „Szansa na Sukces”. Poza tym były w muzeum telewizji, gdzie znajduje się sprzęt i ekspozycje z pierwszych lat funkcjonowania TVP. Na koniec wzięły udział w nagraniu „Szansy na Sukces” z p. Danutą Błażejczyk. Wrażeń było, co nie miara. Bieganie po autografy, bezpośredni kontakt z artystami i ludźmi, znanymi dotychczas ze szklanego ekranu, był nie lada gratką. Po powrocie do Ośrodka pozostały już tylko wspomnienia z niebanalnie przeżytych chwil.

                                                                              U. Olkiewicz i M. Włodarczyk

  • Spotkanie ze strażakami z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Sochaczewie

             Kolejny raz odwiedzili nas strażacy z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Sochaczewie. 23 lutego 2012 r. w ramach zajęć profilaktycznych zaprezentowali sposoby udzielania pierwszej pomocy w nagłych wypadkach. Przypomnieli podstawowe numery alarmowe przydatne w razie jakiegokolwiek niebezpieczeństwa. Wykład uzupełniony był pokazem zabiegów ratujących życie - sztuczne oddychanie i masaż serca. Ponadto panowie zaprezentowali jak należy zachować się w przypadkach: krwawień, krwotoków, omdleń, wstrząsów, złamań, zaczadzeń, porażeń prądem, oparzeń,  wychłodzeń, odmrożeń.
             Dziewczęta miały możliwość przećwiczenia sztucznego oddychania
    i masażu serca na manekinach przywiezionych przez strażaków.
             Spotkanie przyczyniło się do poszerzenia wiedzy, którą powinien znać każdy aby nieść pomoc w nagłych wypadkach, ratować komuś życie.

  • Bal karnawałowy w Załuskowie !!!

    „W karnawale same bale”

                                                                                                                                               

                                                            „...Gdzie nie spojrzeć wszędzie tańce,

                                                             roześmiane przebierańce...”

     

    W dniu 16 lutego 2012 r. w Młodzieżowym Ośrodku Wychowawczym ,,DOM na SZLAKU” im. gen. Tadeusza Kutrzeby w Załuskowie odbyła się uroczysta ZABAWA KARNAWAŁOWA.

    Tradycją Ośrodka od kilku lat jest zapraszanie na tę uroczystość gości tj.   przedstawicieli władz powiatu i gminy, naszych emerytowanych pracowników oraz tych, którzy uczestniczą w życiu Ośrodka wspierając nas rzeczowo i finansowo. W tegorocznej zabawie gościliśmy Pana Janusza Ciurę - Wicestarostę Powiatu Sochaczewskiego, Pana Ryszarda Ambroziaka - członka Zarządu Powiatu w Sochaczewie, Pana Adama Garstkę - Sołtysa Załuskowa, Pana Marka Nowakowskiego oraz emerytowanych pracowników Ośrodka, a wśród nich emerytowanych Dyrektorów Ośrodka – Panią Teresę Stańczak i Pana Janusza Rutę.

                   Nasze wychowanki pod kierunkiem pracowników przygotowały uroczysty poczęstunek, zaprezentowały swoje talenty artystyczne, sceniczne, organizatorskie. Zachęcały do udziału we wspólnej zabawie. W trakcie zabawy odbyły się liczne konkursy m. in. na najlepszą maskę oraz fryzurę karnawałową. Dużą niespodziankę zrobili nam przybyli goście, którzy wzięli udział w konkursie „Tańca z Gwiazdami”, podczas którego zatańczyli z naszymi wychowankami latynoamerykańskie tańce.

                   Wszystkim  uczestnikom ZABAWY KARNAWAŁOWEJ dziękujemy.

                                                                                                                                                                          Organizatorzy

  • W ferie nie dało się nudzić !!!

    Podczas ferii zimowych dziewczęta które pozostały w placówce korzystały z wielu atrakcji. Jedną z nich były wyjazdy na lodowisko MOSiR w Sochaczewie. Oprócz tego wychowawcy zorganizowali szereg wycieczek edukacyjno rozrywkowych. Dziewczęta odwiedziły Teatr Dramatyczny w Płocku, gdzie obejrzały spektakl „Pinokio”. W kinie Helios uczestniczyły w pokazie komedii romantycznej „List do M”. Wychowanki miały także okazje zwiedzić Bazylikę Katedralną Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny  w Płocku. Kolejną atrakcją było zwiedzanie ogrodu zoologicznego. Podczas każdego wyjazdu dziewczęta odwiedzały restauracje McDonald ’s, i pizzernie Da Grasso.

    W MOW w Załuskowie   w czasie  ferii zimowych, odbył się kurs szkoleniowy, młodej kadry harcerzy przybocznych i zastępowych. Kurs organizowany był przez Komendę Hufca Sochaczew dla młodzieży z Sochaczewa i okolic. Komendantem prowadzącym była druhna Bożenka Szeszel. W trakcie kursu młodzi harcerze zdobywali wiedzę na temat metodyki harcerskiej,  organizowali zabawy i spotkania  w których brały udział wychowanki z naszej placówki. Wspólnie zorganizowaliśmy spotkanie z policjantami z Sochaczewa, obejrzeliśmy pokaz slajdów jak bezpiecznie poruszać się w czasie zimy po drodze .Harcerze wnieśli ciekawe pomysły i rozwiązania, które wykorzystamy w planowanie naszych zbiórek w Ośrodku. Na zakończenie pobytu odbył się uroczysty apel  z udziałem Komendanta Hufca Sochaczew dh. Krzysztofa Wasilewskiego oraz pani wicedyrektor MOW Marzeny Dybiec,  podczas którego  wręczono dyplomy i patenty ukończonego kursu.

  • Ferie zimowe !!!

    Półmetek roku szkolnego pozwala uczniom na odrobinę wytchnienia, więc z każdym dniem wyczekują jego nadejścia. Dwa tygodnie odpoczynku od lekcji to w końcu nie byle co i na pewno każdemu bardzo się przydadzą. Przed nami ferie zimowe i warto już teraz pomyśleć jak zagospodarujemy sobie czas podczas zimowego wypoczynku. Czasu będzie dużo, jednak trzeba się spieszyć z planowaniem ponieważ termin ferii zimowych w województwie mazowieckim wypada na 16 - 29 stycznia 2012r.
    Terminy ferii zimowych 2012 w Polsce zaczynają się od 16 stycznia i w zależności od poszczególnego województwa trwać będą do 26 lutego. W przypadku województwa mazowieckiego ferie zimowe odbędą się od 16 do 29 stycznia 2012 r. Wypoczynek zimowy to doskonała okazja na regenerację sił i odpoczynek w gronie najbliższych. Pamiętajmy jednak o bezpieczeństwie, bo to jest najważniejsze.

    Wszystkim wyjeżdżającym jak i wracającym życzymy wszystkiego dobrego, żebyśmy spotkali się po feriach w tym samym gronie.
     

  • Break dance w Załuskowie 10.01.2012r.

    Breakdance (inne nazwy: break, breaking, bboying, breakdancing)– rodzaj specyficznego i unikatowego tańca z dużą ilością elementów siłowo-sprawnościowych, oraz kroków wykonywanych "w parterze", czyli rękami i nogami(a często całym ciałem) na ziemi. Osoba tańcząca breakdance to b-boy/biboj (mężczyzna) lub b-girl/bigerl (kobieta). Jest to skrót od słowa break-boy/breakdance-boy. Po raz pierwszy słowa "b-boy" użył DJ Kool Herc na jednej z międzyblokowych imprez (block party/street jam). Taniec ten narodził się w latach 70tych w Bronksie, dzielnicy Nowego Jorku i jest on jednym z czterech podstawowych i nieodłącznych elementów kultury hip hop obok rapu, DJingu (turntablismu) oraz graffiti.


        Dzięki staraniom pani Renaty Załugi do naszego Ośrodka został zaproszony duet tancerzy break dance z Łowicza. Dziewczęta trenowały zawzięcie nie bacząc na trudności  w wykonywaniu  niektórych układów. Tego typu zajęcia bardzo się wszystkim podobały, dzięki czemu planowane są kolejne spotkania z zaprzyjaźnionymi tancerzami.
    Foto z zajęć break dance w galerii, zapraszamy !!!
     

  • 10 grudnia akademia z okazji uchwalenia Konwencji Praw Dziecka

    Konwencja Praw Dziecka to dokument uchwalony przez Zgromadzenie Ogólne ONZ w 1989. Dotyczy osób, które nie ukończyły 18 roku życia. Zawiera katalog praw i wolności, w skład którego wchodzą prawa i wolności osobiste, prawa socjalne, prawa kulturowe oraz prawa polityczne.
    Tego dnia nasze dziewczęta wzięły udział w akademii na której przedstawione zostały prawa dzieci. Następnie każda grupa rozwiązywała test, w którym zawarte zostały pytania związane z Konwencją Praw Dziecka. Zwycięzcy otrzymali słodkie upominki.
    Warto znać swoje prawa ale pamiętajmy, że inny też je mają. Pamiętajmy, że oprócz praw mamy i obowiązki.

                                                                                                                                                                                                                                                   Beata Duda, Ewa Jasińska
     

  • 6 grudnia 2011 roku. – wycieczka na kręgle, zwiedzanie miasta – Płock

    6 grudnia obdarowuje się dzieci prezentami, często w nocy z 5go na 6go podkłada się prezenty pod poduszkę lub umieszcza się je w wełnianej, dużej skarpecie. Święto Mikołaja znane jest na całym świecie pod nazwami : Santa Clause (USA), Babbo Natale (Włochy), Heilige Nicolaus (Niemcy), Mikulas (Czechy), Julemanden (Dania)

    Dlatego właśnie, nasze panie J. Tomaszewska i E. Bogiel, zorganizowały dla nas słodki poczęstunek oraz wycieczkę do Płocka. Dzięki wyjazdowi miałyśmy okazję nauczyć się gry w kręgle oraz doskonalić techniki gry, tak aby zdobywac jak najwięcej punktów. Była to dla nas fajna atrakcja.  Podczas zwiedzania miasta, odwiedziłyśmy krainę Świętego Mikołaja, gdzie każda z nas mogła zrobic sobie zdjęcie z Mikołajem oraz dostać czapkę Świętego Mikołaja.

    Na zakończenie wycieczki otrzymałyśmy zaproszenie na poczestunek do restauracji KFC.


    Święty Mikołaj
    Swięty Mikołaj urodził się w Licji w Azji Mniejszej około roku 280. Już za młodu odznaczał się pobożnością toteż brat matki mikołaja biskup Patary wyświęcił go na prezbitra. Rodzice Mikołaja zmarli ok. roku 300 podczas zarazy, która w tym czasie nawiedziła Licje. Otrzymany spadek Mikołaj przeznaczył na pomoc biednym i potrzebującym. Jak głosi legenda dary podsuwał anonimowo stąd pochodzi tradycja podkładania prezentów pod poduszkę.
    Mimo wyświęcenia na biskupa Miry pozostał człowiekiem niezwykle skromnym wszystkie posiadane dobra rozdawał biednym. Zmarł 6 grudnia około roku 345.
    Postać i legenda świętego Mikołaja przedstawianego jako grubasek w czerwonym kożuchu z długą białą brodą w saniach zaprzęgniętych w renifery powstała prawdopodobnie w latach 20tych naszego wieku na zlecenie koncernu Coca-Cola.

    6 grudnia - jak dobrze wiecie,                             
    Święty Mikołaj chodzi po świecie.
    Dźwiga swój worek niezmordowanie
    I każde dziecko prezent dostanie.

    Dla Asi ma piłkę, dla Bartka - sanki
    i figurówki dla Zuzanki.
    Kasi ksiązeczke da z obrazkami
    i lalke Barbie z ubrankami.     
    Dla Krzysia ma czapkę i rękawiczki,
    Bliźniaczką z Kocka da dwa szaliczki.
    Jasiowi puzzle, drewniane klocki,
    Mateuszowi - wóz strazacki.
    a dla Jędrusia z Zakopanego
    Ma narty i piękne klocki lego.

    A kiedy rozda juz prezenty,
    Wraca do nieba uśmiechniety.
    Choć może czasem przykro świetemu,
    Ze nikt prezentów nie daje jemu.
                     
    Halina Szal

  • LAUREATKA VI POWIATOWYCH DNI RETORYKI W TERESINIE

    1 grudnia 2011 r na scenie Teresińskiego Ośrodka Kultury uczestnicy konkursu stanęli na wysokości  zadania, udowadniając swoje talenty w zakresie  umiejętności przekonywania żywym słowem.
    Tegoroczne Dni Retoryki charakteryzowały się bardzo wysokim poziomem prezentacji uczniów szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych  z terenu powiatu sochaczewskiego. Konkurs ten dotyczył dwóch konkurencji retorycznych:
    1.    Przemówienia , w którym uczestnicy mieli wygłosić przemowę o dowolnej tematyce
    2.    Poezji, gdzie należało zaprezentować jeden wybrany wiersz
    Laureatką tegorocznej edycji Powiatowych Dni Retoryki została nasza wychowanka Marta Rasielewska – uczennica II klasy gimnazjum w Załuskowie. Zdobyła ona ZŁOTEGOO CYCERONA za przemówienie pt. „ O wolności”, a BRĄZOWEGO CYCERONA otrzymała za wiersz pt. „ Dla Ciebie Mamo”.
    Należy podkreślić, że Marta była jedyną uczestniczką, która wzięła jednocześnie udział w dwóch prezentacjach  i w obu odniosła sukces!

    Gratulujemy !!!

                                                                                                                                            Urszula Olkiewicz i Marianna Włodarczyk
     

  • 1 grudzień- Światowy Dzień Walki z AIDS

    1 grudnia obchodzimy Światowy Dzień Walki z AIDS. W tym dniu na całym świecie odbywają się m.in. konferencje, happeningi oraz akcje edukacyjne dotyczące profilaktyki HIV /AIDS.

    AIDS - zespół nabytego niedoboru (rzadziej upośledzenia) odporności – to końcowe stadium zakażenia HIV, charakteryzujące się bardzo niskim poziomem limfocytów CD4, a więc wyniszczeniem układu immunologicznego (odpornościowego). Skutkiem choroby jest zwiększona zachorowalność na grzybice, nietypowe zapalenia płuc i niektóre formy nowotworów, mogące zakończyć się śmiercią pacjenta. Rocznie na AIDS umiera ok. 2 mln osób. Obecnie na świecie żyje ponad 40 milionów ludzi chorych na HIV/AIDS.

     1 grudnia o godzinie 9.00 dziewczęta spotkały się z prezesem PZZN panem Sławomirem Szadkowskim na prezentacji multimedialnej połączonej z pogadanką oraz dyskusją.

     Tego dnia również wykonały gazetkę o tematyce AIDS, otrzymały ulotki o działaniu wirusa HIV, przebiegu zakażenia, zapobieganiu tej chorobie.

       

  • Wycieczka do Telewizji Polskiej 21.11.2011r.

       W dniu 21 listopada 2011r. nasze dziewczęta odbyły wycieczkę „życia” do TVP w Warszawie.

       Podczas zwiedzania miały możliwość dowiedzieć się wielu spraw na temat magii telewizji, zwiedziły studia, w których nagrywane są programy publicystyczne i rozrywkowe. Ponadto miały też możliwość rozmawiania                 z wieloma słynnymi aktorami i artystami. Uczestniczyły w nagraniu specjalnego odcinka „Szansy na sukces”, który był  poświęcony Grzegorzowi Ciechowskiemu. Jednym słowem zobaczyły telewizję od strony kuchni.

           Wszystkie stwierdziły, że była to wspaniała lekcja języka polskiego poza szkołą. Oby tych lekcji było jak  najwięcej.

    Urszula Olkiewicz i Marianna Włodarczyk

  • „HEJ MAŁOLATY PALENIE TO SAME STRATY”

    „HEJ MAŁOLATY PALENIE TO SAME STRATY” – pod takim hasłem obchodziliśmy 17 listopada 2011r. Dzień Bez Papierosa.

       

    Przeprowadzona w naszym Ośrodku akcja antynikotynowa ma na celu propagowanie zdrowego trybu życia, walkę z nałogami – paleniem papierosów. Uważamy, że takie i tym podobne akcje budzą w młodym człowieku głęboką refleksję nad swoim postępowaniem, przyczyniają się do pozytywnego myślenia i właściwego działania, w związku z tym pragniemy czynnie włączyć się w szeroki ruch oświatowy promujacy zdrowy styl życia.

     

    Scenkę  „ Hej małolaty palenie to same straty” , przedstawienie ,,Sąd nad papierosem" oraz prezentację multimedialną dotycząca  historii przemysłu tytoniowego i szkodliwości palenia papierosów,  w ramach projektu edukacyjnego przygotowały uczennice klasy IIb.

    W tym dniu rozstrzygnięto  konkurs plastyczny, wychowanki które wykonały najlepsze plakaty antynikotynowe zostały nagrodzone.

    Odczytano i wyróżniono   hasła ułożone przez dziewczęta z naszego Ośrodka, swoje pomysły wpisywały wcześniej na białą płócienną płachtę.

    Na koniec po ogólnym podsumowującym haśle: ,, Gdy zapalić bardzo chcesz, to jabłuszko raczej zjedz", rozdano wszystkim obecnym jabłka oraz ulotki antynikotynowe.

     

  • 11 listopada – Odzyskanie przez Polskę Niepodległości.

       W piątek 11 listopada miała miejsce 93 rocznica odzyskania przez Polskę Niepodległości. Narodowe Święto Niepodległości to najważniejsze Święto państwowe w ciągu roku.Jest obchodzone dla upamiętnienia 11 listopada 1918 roku kiedy Polska po 123 latach niewoli odrodziła się.

      Z tej okazji cała społeczność Ośrodka spotkała się na uroczystej akademii. Montaż słowno muzyczny zaprezentowały wychowanki z grupy pierwszej, drugiej i trzeciej.

       11 listopada to bowiem symbol miłości ojczyzny, walki o wolność, symbol wiary i zwycięstwa. Wychowanki deklamowały wiersze i śpiewały piosenki patriotyczne, przypominające nam ciężki czas rozbiorów i wojen.  Symbolem  upamiętnienia Dnia Niepodległości były biało- czerwone kotyliony noszone  w tym dniu przez całą społeczność placówki jako znak obywatelskiej wspólnoty.

       Dzięki takim uroczystościom możemy pozwolić sobie na chwilę zadumy nad tym, że możemy uczyć się i pracować w wolnym i niepodległym kraju, mówić w polskim języku i kultywować narodowe tradycje.

       Dzięki uprzejmości dyrekcji Teatru Dramatycznego im. Jerzego Szaniawskiego  w Płocku nasze dziewczęta miały możliwość obejrzeć sztukę pt: „ Przygody Pędraka Wyrzutka”  Stefana Themersona.  To adaptacja powieści, napisanej w 1951 roku przez wybitnego pisarza, filozofa, autora awangardowych filmów i fotografii.

        Spektakl jest formą bajki o dziwnym stworzeniu, które wędrując przez świat, próbuje  znaleźć odpowiedź  na pytanie kim jest. Poznaje różne dziwne postacie i przeżywa zabawne przygody. Spektakl nie tylko bawi, ale  także uczy i skłania do refleksji

  •  

    10 listopada 2011r. dziewczęta z naszego Ośrodka uczestniczyły w obchodach Święta Niepodległości w Iłowie.

        Uroczystości rozpoczęły się przy pomniku poświęconym Marszałkowi Piłsudskiemu. Później zaproszono wszystkich uczestników do gimnazjum w Iłowie na koncert pt. „Pamiętamy – chwała bohaterom”, w wykonaniu artystów scen operowych p. Renaty Drozd i p. Kamila Pękali.

       W uroczystościach, jako gość honorowy, uczestniczyła Karolina Kaczorowska - żona prezydenta na uchodźctwie p. Ryszarda Kaczorowskiego, z którą nasze dziewczęta miały zaszczyt rozmawiać.

     

    Adam Włodarczyk

  • 09.11.2011r. wycieczka do Płocka

    Lekcja historii w kinie i muzeum w Płocku

     „Historia jest nauczycielką życia”- aby zrozumieć, jak ważne jest poznanie historii własnego narodu, uczennice klasy I i III gimnazjum w Załuskowie w dniu 9 listopada 2011 r. miały zorganizowaną lekcję historii w inny sposób. Wraz z wychowawczyniami klas wybrały się do kina „Przedwiośnie” na produkcję Jerzego Hoffmana pt. „Bitwa Warszawska 1920”. Film dotyczył wydarzeń po pierwszej wojnie światowej, które w świadomości Polaków zapisały się, jako „cud nad Wisłą”.

    Dziewczęta miały też okazję obejrzenia zbiorów sztuki secesyjnej z przełomu XIX i XX wieku w Muzeum Mazowieckim. Szczególne zainteresowanie wśród nich wzbudziła aranżacja mieszczańskiego mieszkania z ok. 1900 roku, w którym uchwycony został charakter i styl secesyjnego wnętrza oraz kolekcja rzemiosła artystycznego.

                                                                                                                                                                                                                                                             Urszula Olkiewicz

                                                                                                                                                                                                                                                              Marianna Włodarczyk

  • 29. 10. 2011r. – Sprzątanie Świata

    W trzeci weekend września każdego roku, na całym świecie odbywa się ekologiczna akcja uświadamiająca ludziom ich występki przeciw środowisku naturalnemu: „Clean Up The World”. Przez kilka dni będzie trwało wielkie Sprzątanie Świata, czyli zbiórka i wywóz śmieci z miejsc nie przeznaczonych do tego celu, czyli np. z lasów, parków, zarośli, łąk, okolic rzek, jezior, plaż. W akcji zazwyczaj biorą udział uczniowie szkół, działacze ekologiczni, ochotnicy, miłośnicy środowiska i harcerze.

    W tym dniu uzbrojeni w rękawiczki i worki na śmieci posprzątaliśmy nasze okolice. Głównie był to nasz teren, przydrożne lasy i wieś. Dzięki naszej akcji Załusków stał się piękniejszym i na pewno bardziej ekologicznym światem. ;)

                                                                                                                                                                                                                             A.Wylot

  • 18.10.2011r-Bieg Papieski

    Piękne październikowe słońce przywitało biegaczy na starcie siódmego już „Biegu Papieskiego” organizowanego przez Stowarzyszenie na Rzecz Sportu i Rekreacji „Razem i Sprawnie” przy współpracy z Burmistrzem Miasta Sochaczew oraz Szkołą Podstawową nr 3. W tym roku bieg odbył się dokładnie trzydzieści trzy lata po ogłoszeniu wyboru Polaka kard. Karola Wojtyły na Stolicę Piotrową. Kolejne edycje „Biegu Papieskiego” co roku przyciągają coraz większą rzeszę chętnych upamiętnienia tego doniosłego dla Polaków wydarzenia.

    Przyjazny dystans – 4,7 km, wspaniała atmosfera i piękna pogoda sprawiły, że na starcie obok pomnika Jana Pawła II przy kościele w Chodakowie dostrzec można było zarówno doświadczonych biegaczy z długoletnim stażem, jak i amatorów, dla których była to pierwsza tego typu impreza, oraz bardzo dużą liczbę dzieci i młodzieży z sochaczewskich szkół, którzy na równi z dorosłymi walczyli dzielnie do końca.

    Harcerki z Drużyny ,,Ostoja” na biegu Papieskim pomagały w kierowaniu ruchu. Były to:  Klaudia Jasińska, Izabela Iwańska, Gabriela Parzych, Marika Kątna, Patrycja Frankowska, Magda Dudziec, Anna Zdunek oraz  drużynowa Ewa Grzywacz.

  • Dzień Edukacji Narodowej

    14 października to szczególny dzień - święto polskiej szkoły, święto uczniów, nauczycieli, pracowników obsługi i tych, co szkoły prowadzą i nadzorują.

         W tym dniu dziewczęta miały okazję złożyć wszystkim, którzy pracują w MOW w Załuskowie, swoje  podziękowania.

          Nauczycielom i wychowawcom za przekazywaną wiedzę i za trud włożony w kształtowanie serc i umysłów, pracownikom administracji i obsługi, za to, że mają ciepło, czysto, bezpiecznie i jedzą  smaczne posiłki.

         Swoją wdzięczność wyraziły poprzez  humorystyczny program artystyczny przygotowany pod kierunkiem pań Renaty Załuga i Marianny Włodarczyk.

  • Dzień Papieski

    13.10.2011r-Dzień Papieski

     W tym wielkim dniu odbyła się akademia o rocznicy wybrania Jana Pawła II na papieża. Odwiedziła nas ksiądz Krzysztof Borucki który był bardzo zadowolany z naszej akademi. Ks. Krzysztof wręczył również nagrody za rozwiązanie konkursu na temat ,,Wiedza o Janie Pawle II” Wyróżnione zostały: I miejsce   Katarzyna Nowak, II miejsce Marta Rasielewska i III miejsce Izabella Iwańska

strona:

Aktualności

Kontakt

  • Młodzieżowy Ośrodek Wychowawczy "Dom na Szlaku" im. gen. Tadeusza Kutrzeby w Załuskowie
    Załusków 8
    96-521 Brzozów
    pow. sochaczewski
    woj. mazowieckie
  • 24 277 46 15